ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11299537
*
nr 1129 9537
Spegel
75x58
Kondition: slitage
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 september 2017
kl 20:32:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 08:43:41
1
100 kr
17/9 22:15:53
2
200 kr
18/9 11:44:22
3
200 kr
18/9 11:44:22
2
200 kr (Budbetjänt)
18/9 11:44:32
3
250 kr
18/9 20:27:39
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:16
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:23
*
Spegel
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 1129 9537
Spegel
75x58
Kondition: slitage
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 september 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/9 08:43:41 | 1 | 100 kr |
| 17/9 22:15:53 | 2 | 200 kr |
| 18/9 11:44:22 | 3 | 200 kr |
| 18/9 11:44:22 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 18/9 11:44:32 | 3 | 250 kr |
| 18/9 20:27:39 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:16 -
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:16 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:23



